A STRANDRÖPLABDA KÜZDELMEKKEL ÉRT VÉGET AZ EÖTVÖS KUPA

Pénteken, a strandröplabda versenyekkel befejeződtek az idei Eötvös Kupa küzdelmei. A fiúk három korosztályban, Hajdúböszörményben, a hölgyek öt korcsoportban, Hajdúnánáson mérték össze erejüket. Az idén másodízben megrendezett tornán összesen hét nemzet (a magyarok mellett afgán, finn, nigériai, portugál, román és szlovák) versenyzői küzdöttek az érmekért.

A 21 pontig tartó, egy szettes mérkőzéseken, a felnőtt nőknél a Gödöllői RC párosa, Czene Adrienn és Dénesi Brigitta győzött a döntőben Szabó Kármen és Kovács Katalin (Debrecen) ellen, pedig 18:16-ra még a hajdúságiak vezettek, ezt követően azonban már csak a másik duó ért el pontot. A bronzérmet a Delta RSE Érd két fiatal röplabdázója, Tátrai Nikolett és Horváth Réka szerezte meg.

Az U20-as kategóriában a terem Eötvös Kupán két napja az Eötvös DSE színeiben ezüstérmet szerző Fehér Zsófia és Miholecz Melitta vehette át dr. Juhász Endre, Hajdúnánás alpolgármesterétől a kupák és az aranyérmek mellett az Intersport által felajánlott labdát és vásárlási utalványt, valamint az Andromeda Travel által felajánlott 3 főre szóló görögországi tengerparti egy hetes ingyenes apartman-használatra vonatkozó dokumentumot (a díjakat a többi kategória győztesei is megnyerték.) A második helyet a Félegyházi Viktória, Gulyás Vivien(Nyíregyháza) kettős szerezte meg a Jeney Kata, Tóth Luca (UTE) páros előtt.

Az U18-as mezőnyben külföldi siker született: a tavalyi bronzérmes Madalina Pura, Giulia Blaj(CSS „Avram Iancu” Stei) román páros nyert, minimális különbséggel legyőzve a Bancsi Judit, Nagy Dorottya (Eötvös DSE, Miskolci VSC) kettőst. A harmadik helyezett a Bánfi Lili, Bódi Emese (Szolnoki Sportcentrum Sportiskola) páros lett.

Az U16-osoknál a Nyugat-Balatoni Regionális Sportcentrum Egyesület játékosai egy végletekig kiélezett, 24:22-re végződött házi döntőt rendeztek, melynek végén az aranyérmeket a tavaly is győztes, az idei U17-es Utánpótlás Kupagyőztes Héri Sára és Tóth-Lakits Petra, az ezüstöket pedig Hegyi Bianka és Sebestyén Flóra vehették át. A harmadik helyen a Lisztes Lili, Kincses Bernadett (UTE) duó végzett.

A legkisebbeknél, az U14-es kategóriában a tavalyi bronzérmes, az idei Utánpótlás Kupát megnyerő Horváth Flóra és Törköly Kinga (Dunakanyar SE) győzött a döntőben a Gödöllői RC párosa Kalmár Viktória és Tunyogi Csenge ellen. A harmadik helyet egy romániai magyar páros, a tavalyi ezüstérmes Bikfalvi Alexandra, Gagyi Emese (ACS „Viitorul” Bors) páros szerezte meg.

A férfiaknál három korosztályban rendezték meg a versenyeket. A felnőtt mezőnyben szikrázó csaták után a Mike Szabolcs, Zsembrovszky Dávid kettős diadalmaskodott. Második helyet a román Maier Cristian, Farcanea Razvan (CSS „Avram Iancu” Stei) páros, a harmadikat pedig a magyar válogatott sokszoros válogatott feladója, az elmúlt bajnokságban bronzérmet szerzett Vegyész RC Kazincbarcika csapatkapitánya, Toronyai Miklós és csapattársa Dudás Tamás szerezte meg.

Az U20-asoknál a román Crisan Andrei, Raul Ilies (LPS CSS. Bihorul Oradea) páros nyert, megelőzve a Kalmár Ákos, Batári Csaba (Gödöllői RC, Vasas) kettőst. A harmadik helyen aGurzó Dávid, Kárpáti Tamás (Sarkad) duó zárt.

Az U16-os kategóriájában portugál győzelem született: a Miguel Santos, Diogo Rodrigues(Esmoriz Ginásio Clube) a döntőben a Stréli Bence, Balogh Marcell (Pénzügyőr SE) kettőst győzte le. A dobogó harmadik fokára is portugál csapat, a Diogo Agostinho, Carlos Santos duó állhatott fel.