Közép-Európa legnagyobb utánpótlástornáján a KSE röpis lányai

2014.08.26 246 Röplabda

Kedden befejeződött közép-Európa legnagyobb utánpótlástornája, az 18. Eötvös Kupa Debrecenben, legalábbis ami a teremröplabda szakágat illeti. Az augusztus 17-19-e között rendezett tornán 24 lány és 10 fiú csapat küzdött a helyezésekért.

Vasárnap hét helyszínen, kilenc pályán zajlottak a csoportmérkőzések, majd hétfőn, a Tóth Árpád Gimnáziumban a keresztbejátszásokkal folytatódtak az egész napos küzdelmek.

Ezt követően, este a Déri téren mutatkoztak be a csapatok. Az együttesek bemutatása előtt a virágkarneválra érkező csoportok adtak színvonalas műsorokat, majd a nap végén szakmai fórumra került sor, ahol Dr. Kotsis Attiláné, a Röplabda Hírességek Csarnokának tagja, az Eötvös Kupa egyik nagykövete tartott előadást.

Kedden már a helyosztók következtek. A fiúknál a magyar serdülőválogatott nyerte a hármas döntő körmérkőzéseit a betegségektől tizedelt magyar ifjúsági válogatott és a DEAC A csapata előtt.

A lányoknál lengyel fölényt hozott a torna: az első négy közé három ilyen csapat is bejutott, egyetlen magyarként a rendező Eötvös DSE A csapata tudott bekerülni közéjük, ráadásul nekik a döntőbe – amelyet a 2012-es londoni olimpia férfi röplabda-döntőjének első játékvezetője, Hóbor Béla vezetett – is sikerült beverekedniük magukat. A győzelmet végül két játszmában a San Pajda Jaroslaw A csapata szerezte meg, a B csapatuk pedig harmadik lett. A negyedik helyen a torna történetében eddig legtöbbször bajnok UKS Mosir Jaslo végzett.

A három nap alatt, összesen 105 mérkőzést játszottak le a csapatok, amely után minden játékos egy-egy ajándékcsomagot, minden csapatkapitány pedig egy marcipánból készült Eötvös Kupa-logót vehetett át a szervezők és a támogatók jóvoltából. Emellett díjazták a torna válogatottjait és kiemelt különdíjasait is.

24 csapat részvételével megrendezett tornán 6db 4-es csoportba osztották a csapatokat.. Itt már látható volt, hogy nehéz a sorsolásunk, hiszen a későbbi győztes lengyel csapat a mi csoportunkban volt.

Az első nap 3 meccset játszottunk. Első meccsen keményen megküzdöttünk az amatőr diákbajnok Nyíregyházával és nyertünk. Második meccsünket a Diószegi szakiskola ellen nagy fölénnyel nyertük itt mindenki tudtam játszatni. Este 7-kor került sor a Lengyel San Pajda elleni mérkőzésre, ahol nagy lendülettel és elszánással kezdtünk és igen csak megleptük az ellenfelet. Sajnos 9:6-os vezetésünknél időt kért az ellenfél és így tudtak magasabb fokozatba kapcsolni és nyerték meg a mérkőzést.

Jánosi Nikit és Greksa Zsófit kell kiemelni, akik igazi vezérei voltak a csapatnak.

Reggel a szlovák csapattal kellett keresztjátékot játszanunk a 6 közé jutásért. Az előző napi koránkelés 5 órás út és a 3 meccs igencsak benne volt a lábunkban és így kicsit nehézkesen indult a reggel. Egy szoros mérkőzésen, de vesztettünk így a 7-12ig végső helyért játszhattunk tovább.

Az első feladat a Debrecen második számú csapata volt ami nem okozott problémát. Határozottan nagy lendülettel, esélyt nem adva nyertük a meccset. Második mérkőzésünket este 8-kor kezdtük a Románok ellen. Álmosan kezdődött a meccs a késői időpont miatt, de a második szettben már pörögtünk és nagyon akartuk a végső győzelmet. A döntő szettben 14-13-as Román vezetésről nyertünk 16-14-re. Nagyon értékes győzelem volt.

Így a 7-8-ik helyért küzdöttünk a Dunakanyar együttesével.

Ez már a 7. mérkőzés volt és itt látszott már, hogy elfáradtunk. Mindkét szettben vezettünk és a végjátékban le tudott hajrázni minket a magasabb, idősebb, rutinosabb és Vasas játékosokkal megtűzdelt ellenfél.

A torna nagyon hasznos volt minden szempontból. Fiatalabb játékosainkat is ki tudtuk próbálni és sok rutint szereztünk az NB-II-re. Még nagyon fiatalok voltunk ezen a versenyen, így lesz még esélyünk javítani. A csapat megmutatta, hogy tudunk együtt,keményen dolgozni, jól funkcionáltunk együtt, nagy volt a csapategység ami nagyon dicséretes. Helyenként voltak szép egyéni teljesítmények és tudtunk pozitívan gondolkodni.