Tényleg elindulhat valami

2014. 06. 07. 08.31

Hosszú ideje távol volt a sportágtól, de most az Eötvös-kupa nagykövete lett Bánhegyiné Radó Lucia. Az egykori BEK-győztessel nosztalgiáztunk, és természetesen a női válogatott Eb-szereplése is szóba került. Nagy-Pál Tamás Augusztusban immár 18. alkalommal rendezik meg a legrangosabb hazai utánpótlás-tornát, az Eötvös-kupát. Ezúttal is veretes mezőny gyűlik össze Debrecenben, hiszen Macedóniából, Romániából, Szlovákiából, Lengyelországból, de még Afganisztánból is érkezik csapat. A szervezők azzal emelik tovább az esemény rangját, hogy felkérték a sportág huszonhat hazai legendáját: legyenek a torna nagykövetei. Köztük Bánhegyiné Radó Luciát, akit a sportág szerelmeseinek talán nem kell bemutatnunk. Meghatározó tagja volt annak az 1973-as NIM-nek, amely a BEK-döntőben világszenzációnak számító győzelmet aratott: 3-0-ra verte a Dinamo Moszkvát. A válogatottal volt ezüst- és bronzérmes Európa-bajnoksá...

Folytassa a cikk olvasását: Tényleg elindulhat valami