2013.08.18 13:49; Frissítve: 2013.08.18 14:41

56 mérkőzés az Eötvös Kupa első napján

Az Eötvös "A" csapata, amely csoportgyőztesként jutott a legjobb 12 közé. - © Fotó: IM

Debrecen – Az Eötvös Kupa nemzetközi röplabdatorna első versenynapján, szombaton kilenc pályán 56 mérkőzést játszottak a csapatok.
A lányoknál hat négyfős csoportban folyt a küzdelem, a csoportelsők és csoportmásodikok egymás ellen mérkőznek vasárnap a legjobb 6 közé jutásért, míg a csoportharmadikok a 13-18, a csoportnegyedikek pedig a 19-24. helyért játszhatnak tovább.

Fotó: IM ©

A tavalyi tornával ellentétben a hölgyeknél nagy meglepetés idén eddig nem történt, a legjobb 12 közé az alábbi együttesek jutottak:

• „A” csoport: Magyar „A” válogatott és a Nadarzyn „B” (lengyel)
  • „B” csoport: LPS. Satu Mare (román) és ZOK Spartak Subotica (szerb)
  • „C’ csoport: OK Bane Raska (szerb) és Jaslo (lengyel)
  • „D” csoport: Novo mesto (szlovén) és magyar „B” válogatott
  • „E” csoport: TEVA Gödöllői RC és Stei (román)
  • „F” csoport: Eötvös DSE „A” és Eötvös DSE „D” csapat

Talán ez utóbbi csoportban borult fel a papírforma, hiszen az Eötvös DSE negyedik gárdája, önmagát felülmúlva döntő szettben legyőzte a Debrecen finnországi testvérvárosából, Jyväskylä-ból érkezett csapatot, majd a lengyel riválisát is legyőzte.

Fotó: IM ©

A fiúknál már a csoportmérkőzések során hatalmas csatáknak lehettek a kilátogatók szemtanúi.

A „G” csoportban a grúz válogatott minden ellenfelét meggyőző játékkal verte meg, de a második helyért hatalmas küzdelemben győzött csak a Dunaferr SE a Veszprém ellen.

A „H” csoportban a belga válogatott győzött viszonylag simán, mögötte a lengyel Grodzisk ért be a második helyre.

Az „I” csoport tartogatta a legnagyobb meglepetést, ahol a magyar válogatott két ellenfelétől is kikapott. Szoros mérkőzéseken a lengyel Lesko és a helyi DEAC is legyőzte őket. A két hiba nélküli gárda csatájából a tavalyelőtti győztes lengyelek kerültek ki győztesen.

Az erősebb nem lebonyolítási rendje szerint még a csoportharmadikok is a legjobbak közé kerülhetnek, így vasárnap is izgalmas mérkőzésekre van kilátás.

Vasárnap minden mérkőzést a Tóth Árpád Gimnáziumban játszanak reggel 7-től este 7-ig.

A belépés ingyenes.

A szombati eredmények, a lebonyolítás és a tornával kapcsolatos többi tartalom a http://eotvoscup.fw.hu honlapon látható.