HAZAI NEMZETKÖZI SERDÜLŐ TORNA --- 14. Eötvös Kupa, Debrecen (10_08.24-én 23:50)

Ez évben 14. alkalommal rendezték meg Debrecenben Kelet-Európa legnépesebb röplabdás seregszemléjét, az Eötvös kupát, augusztus 20-22-e között. Eddig négy földrész 28 országa volt vendég a kupán.

A lányok mezőnyében hazai nemzeti válogatott nem indult, csak iskolai és klubcsapatok képviselték a magyar színeket. A hármas döntőben végül Chile válogatottja szerezte meg az első helyet, megelőzve Tunézia válogatottját és a szerb OK "KI-0230" Kikinda csapatát.

Annál nagyobb az öröm a fiúknál, hiszen kettős magyar győzelem született. A Buzek László tanítványaiból "osztódott" A válogatott aranyérmes lett, míg a B válogatott a képzeletbeli dobogó második fokára állhatott. A bronzérem a svájci fiataloknak jutott.

Szerkesztőségünk a záró nap délelőttjén és az eredményhirdetésen tudott részt venni. Ekkor játszották a döntőket az 1-3. helyért és néhány helyosztó mérkőzést, mindegyik öszecsapást 2 nyert játszmáig.

Fiúk, az 1-3. helyért/Boys final:

Magyarország-A --- Svájc 2:1 --- A mérkőzés galériája ITT látható /Galery of HUN-A -- SUI is here.

Összefoglaló a mérkőzésről: A magyar fiúk meglehetősen sok hibával játszottak az első szettben. Ezek főleg az outra szállt nyitásokból adódtak. Több alkalommal gondok voltak a nyitásfogadással is. De ezek ellenére is látható volt, hogy egy jó svájci csapattal szemben technikai és enyhe képzettségi fölényben vannak Buzek László fiai. Mégis a svájci fiatalok nyerték az első játszmát (23:25), köszönhetően a sok ajándékpontnak.

A második felvonásban megcsillant és jó darabig ragyogott is a magyar srácok valós tudása. Kiváló sáncolások, bomba ütések és jó mezőnymunka volt a jellemző, aminek aztán meg is lett a jutalma: 21-re nyerték a szettet és egyenlítettek.

A rövidítésben – annak ellenére, hogy a kupagyőzelem volt a tét – is elég lazák voltak a magyar fiatalok. Főleg a nyitásfogadások sikerültek gyatrán, de a sáncról is több alkalommal kipattant a labda. 6:8-cal, azaz svájci vezetéssel fordulna, de hamar fordul a kocka, 12:11-re vezettek, s innen már nem adták ki a kezükből a győzelmet.

Összességében elmondható, hogy ígéretes teljesítményt nyújtott a magyar Héraklész válogatott, de a sok-sok szép és jó megoldás mellett jelentős volt a bizonytalanság is. Több játékkal ezek a rutinhiányra visszavezethető hibák bizonyára eltűnnének…

Lányok, az 1-3. helyért/Girls final:

Tunézia --- Kikinda 2:0 --- a mérkőzés galériája ITT látható/Galery of TUN -- Kikinda (SRB) is here.

Chile --- Tunézia 2:0 --- a mérkőzés galériája ITT látható/Galery of CHI -- TUN is here

Összefoglaló a mérkőzésről: Továbbra is 2 nyert szettre játszanak a csapatok. Kicsit nehezen indult a protokoll, ám néhány perces késéssel elkezdődött a döntő záró mérkőzése. A vezetőbíró ez évben is Hóbor Béla, FIVB játékvezető volt.

A kezdet biztató: nagy lendülettel, jó ütésekkel, sáncokkal mutatkoznak be a csapatok. 4:3, majd 6:4. a tunéziai fiatalok átvették a vezetést, 9:8, de nem sokáig örülhettek, gyorsan jött az egyenlítés. Újra elhúztak, 12:10, 13:11. Továbbra is gyors, akciódús és szemet gyönyörködtető a játék. A chilei lányok feljönnek, s 17-nél egyenlítenek, majd átveszik a vezetést. 21:18. Cserék és időkérések tarkítják a végjátékot, a torna versenyzőiből álló (javarészt) közönség parádés hangulatot varázsol a csarnokba. A szünetekben a helyi táncosok, mazsorettek szórakoztatták a nézőket.

A második részt egészen a 12. pontig a tunéziai csapat uralta. 12-nél lett egyenlő, aztán fordulatokban gazdag játék után, ahol szép megoldások és gyerekes hibák is voltak, a chilei lányok átvették a vezetést. 19:14. Kevesebbet rontottak, jobban használták ki ütőerejüket. Hiába erősít Tunézia válogatottja, 17:19, újra dél-amerikai pont születik. 23:18-nál már Chile a bajnok.

Egyéb magyar női mérkőzések fotói ITT láthatók/Galery of other hungarian girls matches is here

A kupán készült egyéb fotók ITT láthatók/Galery of other interesting photos of the CUP is here